Genel İngilizce

Genel İngilizce

İngilizceyi günlük yaşamda kullanmak isteyenler icin uygun ingilizce programıdır.Kurumumuzda, geleneksel gramer bazlı eğitimin yol açtığı ‘Anlıyorum ama konuşamıyorum!’ cümlesinin geride bırakıldığı Avrupa Birliği Standartları’na uygun olarak Avrupa Birliği tarafından akredite edilmiş sistemimiz kullanılmaktadır.  Avrupa Birliği Ortak Dil Programı standartlarına uygun olarak dilin 5 temel becerisini (okuma, yazma, dinlediğini anlama, konuşma ve iletişim kurma)  kullanarak konuşmanın hedeflendiği bir eğitim sistemiyle, kişinin ingilizceyi günlük yaşamında kullanabilmesi ve kolaylıkla iletişim kurabilmesi hedeflenir.Kendi kendini değerlendirme (self assesment) ve öğrenen özerkliliğini esas alan Avrupa Birliği Ortak Dil Programında, kişiler  dilin 5 beceri alanında her seviyede varacakları hedeflerini önceden bilir.  Seviye sonunda kişi bu hedeflere ne kadar ulaşabildiğini ve dil öğrenme gelişimine yönelik gerçekçi değerlendirmeleri öğretmeni eşliğinde yapabilmektedir.Öğrencilerimiz, Genel İngilizce programlarımıza ister özel ders şeklinde ister 2-4 kişilik VIP gruplarda isterlerse maksimum 10-12 kişilik gruplarda kendilerine uygun gün ve saatlerde tüm ayrıcalıklı imkanlarımızdan yararlanarak katılabilmektedirler.

CEF (Common European Framework) Dil Düzeyi Göstergeleri

En iyi ingilizce öğrenme metodlarından biri olan Avrupa Dil Portfolyosuna göre 6 adet seviye bulunmaktadır:

 A1: Söylenilenlerin daha yavaş şekilde tekrarlanması ve söyleyeceklerimi oluştururken yardımcı olunması koşuluyla, basit bir şekilde iletişim kurabilirim. Acil ihtiyaçlara ya da bildiğim konularla ilgili alanlarda basit sorular sorabilir ve sorulan soruları cevaplayabilirim.

A2: Bildiğim konular ve faaliyetler hakkında basit ve doğrudan bilgi alışverişini gerektiren basit ve anlaşılmış konularda iletişim kurabilirim. Konuşmayı kendi başıma sürdürebilecek kadar uzun olmasa da kısa sohbetlere katılabilirim.

B1: Öğrendiğim dilin konuşulduğu ülkede seyahat ederken karşılaşabileceğim birçok durumla başa çıkabilirim. Bildiğim ilgi alanıma giren ya da günlük hayatla ilgili (Örneğin; aile, hobiler, iş, seyahat ve güncel olaylar) konularda hazırlıksız olarak konuşabilirim.

B2: Öğrendiğim dili ana dili olarak konuşan kişilerle anlaşacak derecede akıcı ve doğal şekilde iletişim kurabilirim. Tartışmalarda bildiğim konularda görüşlerimi açıklayıp savunarak etkin olarak yer alabilirim.

C1:  Kullanacağım ifadeler için fazla zaman harcamadan kendimi akıcı ve doğal şekilde ifade edebilirim. Dili sosyal ve mesleki amaçlar için rahat ve etkili şekilde kullanabilirim. Görüş ve fikirlerimi açık bir dille anlatabilir ve diğer konuşmacıların sözleriyle ilişkilendirebilirim.

C2:  Hiç zorlanmadan her türlü tartışma ve konuşmaya katılabilir, deyimler ve konuşma diline ait ifadeleri anlayabilirim. Kendimi akıcı şekilde ifade edebilir, anlamdaki ince ayrıntıları kesin doğru olarak belirtebilirim. Bir problemle karşılaşır isem, sorunu diğer kişiler farkına varmadan geriye dönüp, ifadelerimi yeniden kurarak çözebilirim.

Amerikan Kültür Yabancı Dil Kursları, eğitim sistemini Avrupa Dil Portfolyosu’na uyarlamış, Türkiye’deki tek yabancı dil eğitim kurumudur.

C1 sertifikamız dünyada 12 üniversitede dil yeterlilik belgesi olarak kabul görmektedir.